Το Δήμαρχο Λαρισαίων Κ. Τζανακούλη επισκέφθηκε χθες ο υποδιοικητής του Γενικού Νοσοκομείου Λάρισας κ. Αθ. Μπαντούλης στο πλαίσιο της συνεργασίας του ΓΝΛ με το Δήμο Λαρισαίων. Στη διάρκεια της συνάντησης συζητήθηκαν θέματα κοινού ενδιαφέροντος, όπως η υγειονομική κάλυψη των πρώην Δήμων Γιάννουλης και Φαλάνης, αλλά και η επάρκεια της φροντίδας υγείας στην πόλη της Λάρισας. Οι δύο πλευρές συμφώνησαν πως η άριστη συνεργασία ανάμεσα στο Νοσοκομείο και το Δήμο θα συνεχιστεί και θα διευρυνθεί στο μέλλον