Από το Δήμο Λαρισαίων ανακοινώνεται ότι συνεχίζεται η υποβολή αιτήσεων στους Παιδικούς – Βρεφονηπιακούς Σταθμούς του Δήμου για την σχολική χρονιά 2011 – 2012 ως τις 31 Μαΐου που εκπνέει η σχετική προθεσμία.
Τα δικαιολογητικά υποβάλλονται στους Παιδικούς – Βρεφονηπιακούς Σταθμούς καθημερινά, τις εργάσιμες ημέρες από τις 08.00 το πρωί, έως τις 14.00 το μετά το μεσημέρι και είναι τα εξής:
- Πιστοποιητικό Γέννησης του Παιδιού
- Πιστοποιητικό Οικογενειακής Κατάστασης
- Εκκαθαριστικό Σημείωμα της Εφορείας (τελευταίο)
- Βεβαίωση εργασίας μητέρας
- Βεβαίωση παιδιάτρου
- Δελτίο απογραφής