Την Πέμπτη 26-5-2011 και ώρα 11.00 πμ , στο Λουτρό του Δήμου Λαρισαίων , θα πραγματοποιηθεί ενημερωτική εκδήλωση την οποία διοργανώνει το Τμήμα Αγροτικής Παραγωγής, Κτηνοτροφίας και Αλιείας του Δήμου Λαρισαίων σε συνεργασία με τη Διεύθυνση Κτηνιατρικής της Περιφέρειας Θεσσαλίας , με θέμα : « Προγράμματα εξυγίανσης των αιγοπροβάτων και τα προβλήματα που αντιμετωπίζουμε στην εφαρμογή τους », με εισηγητές το Δ/ντη της Δ/νσης Κτηνιατρικής Περιφέρειας Θεσσαλίας, Δρ. κ. Αθανάσιο Γκουντέλα καθώς και τον κτηνίατρο κ. Δρίβα Χριστόδουλο.