Με τιμητικές πλακέτες στους εθελοντές του Πάρκου Κυκλοφοριακής Αγωγής Μάνθο Μπάντελη και Γιάννη Νικολαΐδη ολοκληρώθηκε με μεγάλη επιτυχία η φετινή λειτουργία του Πάρκου στη διάρκεια της οποίας και φέτος φιλοξενήθηκαν χιλιάδες μαθητές Δημοτικών Σχολείων της Λάρισας.
Η βράβευση έγινε από τον αναπληρωτή Δήμαρχο Λαρισαίων Σπ. Μπαρμπούτη στο πλαίσιο της τελετής λήξης του Φεστιβάλ Πηνειού την περασμένη Κυριακή. Ο κ. Μπαρμπούτης ευχαρίστησε τους δύο εθελοντές, τόνισε ότι χωρίς τη δική τους παρουσία η λειτουργία του Πάρκου Κυκλοφοριακής Αγωγής θα ήταν ουσιαστικά αδύνατη και ευχήθηκε το παράδειγμα τους να ακολουθήσουν και άλλοι, ώστε να εμπεδωθεί η κυκλοφοριακή συνείδηση σ’ όλα τα παιδιά της Λάρισας.