Το Δήμαρχο Λαρισαίων Κ. Τζανακούλη επισκέφθηκε σήμερα η βραβευθείσα με το Μεσογειακό Βραβείο Ποίησης Ολυμπία Καράγιωργα. Η ποιήτρια που απέσπασε τη μεγαλύτερη Μεσογειακή διάκριση στο πλαίσιο του Παγκόσμιου Συνεδρίου Ποιητών που πραγματοποιήθηκε στη Λάρισα το περασμένο Σαββατοκύριακο, επισκέφθηκε σήμερα το Δήμαρχο Λαρισαίων για να τον ευχαριστήσει για τη διοργάνωση (την οποία υποστήριξε ο Δήμος Λαρισαίων) αλλά και για να εκφράσει το θαυμασμό της για τη Λάρισα και τους ανθρώπους της, όπως είπε χαρακτηριστικά, ενώ του δώρισε μία από τις ποιητικές της συλλογές.
Από την πλευρά του ο κ. Τζανακούλης την συνεχάρη για την διάκριση που απέσπασε και τόνισε πως ο Δήμος Λαρισαίων ήταν, είναι και θα είναι στο πλευρό της τέχνης και των καλλιτεχνών