![image](/images/dataold/images/articles/{D1833A4C-455F-43F4-AAD4-22BE894BCBE6}_DESPOPOYLOS_041.jpg)
Σε πρόσφατη επίσκεψή του στον ΕΛΓΑ Λάρισας , ο αντιδήμαρχος Περιαστικής, Αγροτικής Ανάπτυξης και Τοπικής Οικονομίας του Δήμου Λαρισαίων κ. Ευθύμιος Αλαμάνης, συνοδευόμενος από τα στελέχη του Τμήματος Αγροτικής Ανάπτυξης του Δήμου Λαρισαίων κ. Κων/νο Δεσπόπουλο , περιφεριακό σύμβουλο - τεχν. γεωπονίας, κ. Χριστίνα Κοντογιάννη , γεωπόνο, καθώς και από αγρότες-βαμβακοπαραγωγούς του Δήμου , παρέδωσε επιστολή-διαμαρτυρία στον διευθυντή ΕΛΓΑ Λάρισας κ.Δημήτριο Λαζαρόπουλο, με την οποία ζητεί την κάλυψη της ζημιάς που προκλήθηκε στο βαμβάκι από το πράσινο σκουλήκι , παρ΄ όλους τους στοχευμένους ψεκασμούς που έγιναν για την μείωση του πληθυσμού του.
(Επισυνάπτεται η επιστολή)