Το Δήμαρχο Λαρισαίων κ. Κ. Τζανακούλη επισκέφθηκε σήμερα μέλη της διοίκησης της Συντεχνίας Αρτοποιών Λάρισας. Ο πρόεδρος Φαίδων Ζαμπούρας είχε την ευκαιρία να συζητήσει με το Δήμαρχο Λαρισαίων διάφορα ζητήματα κοινού ενδιαφέροντος, αλλά και τρόπους συνεργασίας του Δήμου με τα όργανα των αρτοποιών.
Από την πλευρά του ο Δήμαρχος τόνισε ότι ο Δήμος Λαρισαίων ήταν είναι και θα είναι στο πλευρό των επαγγελματικών σωματείων που στηρίζουν την παραγωγική διαδικασία και διαβεβαίωσε τους αρτοποιούς πως η συνεργασία ανάμεσα στις δύο πλευρές θα συνεχιστεί.