Τις εγκαταστάσεις του Κοινωνικού Παντοπωλείου της Λάρισας επισκέφθηκαν σήμερα οι μαθητές της ΣΤ’ 2 τάξης του 4ου Δημοτικού Σχολείου της Λάρισας, συνοδευόμενοι από την εκπαιδευτικό κ. Χρ. Αλεξίου, προκειμένου να ενημερωθούν για τη λειτουργία και τη δραστηριότητα του Παντοπωλείου.
Τους μαθητές ενημέρωσε ο αρμόδιος αντιδήμαρχος Κοινωνικών Δράσεων κ. Σπ. Μπαρμπούτης, ο οποίος εξήγησε τον τρόπο λειτουργίας του Κοινωνικού Παντοπωλείου, δίνοντας μεγάλη έμφαση στον κομβικό ρόλο της αλληλεγγύης των συμπολιτών, αλλά και των τοπικών επιχειρήσεων, προς τους ανθρώπους που βρίσκονται αυτή την εποχή σε δυσμενή οικονομική και κοινωνική θέση.