Το Δήμαρχο Λαρισαίων κ. Κ. Τζανακούλη επισκέφθηκε χθες ο Γερμανός Πρόξενος κ. Wolfgang Hoelscher-Obermaier, συνοδευόμενος από τον επίτιμο πρόξενο κ. Γ. Παπαρρίζο, στο πλαίσιο εθιμοτυπικής επίσκεψης που πραγματοποιεί στη Λάρισα. Ο κ. Obermaier είχε την ευκαιρία να συζητήσει με το Δήμαρχο Λαρισαίων αρκετά θέματα κοινού ενδιαφέροντος, ζητήματα που αφορούν τις σχέσεις των δύο λαών, αλλά και της συνεργασίας σε διάφορα επίπεδα.