Το Δημαρχείο της Λάρισας επισκέφθηκαν σήμερα 15 μαθητές της Α’ Λυκείου των λυκειακών τάξεων του 7ου Γυμνασίου στο πλαίσιο εκπαιδευτικού προγράμματος με τον τίτλο «Πηνειός Ποταμός στη ζωή των Λαρισαίων». Τα παιδιά συνοδεύονταν από τις καθηγήτριες κ.κ. Β. Μπούρα και Ν. Κατσαρού και ενημερώθηκαν από τους αντιδημάρχους κ.κ. Σπ. Μπαρμπούτη και Α. Γαλάτο για τα ζητήματα της λειτουργίας του Δήμου και των υπηρεσιών του πρασίνου αντίστοιχα, καθώς και από το δασολόγο κ. Ν. Μήτσιου για θέματα αστικού πρασίνου και περιβάλλοντος.