Την πολυτελή δίτομη έκδοση «Ελληνομουσείον» την οποία επιμελήθηκε ο Μάνος Στεφανίδης και περιλαμβάνει «έξι αιώνες ελληνικής ζωγραφικής» παρέδωσαν χθες στο Δήμαρχο Λαρισαίων κ. Κ. Τζανακούλη τα στελέχη της Ελληνικής Τράπεζας, η οποία χρηματοδότησε την έκδοση. Όπως τόνισε το στέλεχος της τράπεζας κ. Κ. Σιακαλλή η έκδοση καλύφθηκε στο πλαίσιο του προγράμματος στήριξης της καλλιτεχνικής δημιουργίας της τράπεζας, ενώ από την πλευρά του ο Δήμαρχος ευχαρίστησε για την ευγενική προσφορά και δεσμεύτηκε πως η έκδοση θα κοσμεί τη βιβλιοθήκη της Δημοτικής Πινακοθήκης Λάρισας.