Το Δήμο Λαρισαίων επισκέφθηκαν μαθητές της Β’ και Γ’ τάξης του δημοτικού σχολείου των Εκπαιδευτηρίων Καραβάνα, προκειμένου να ενημερωθούν για τις αρμοδιότητες του Δήμου και τις δραστηριότητες των Δημοτικών υπηρεσιών. Τα παιδιά ενημερώθηκαν από τον αναπληρωτή Δήμαρχο κ. Σπ. Μπαρμπούτη για όλες τις δράσεις του Δήμου και των υπηρεσιών του, καθώς και για τις αρμοδιότητες κάθε υπηρεσίας ξεχωριστά.
Τους μαθητές συνόδευαν οι εκπαιδευτικοί Κ. Φαλλίδη, Β. Καλογήρου και Λ. Ακριβούση.