Στο πλαίσιο των δραστηριοτήτων του Πολιτιστικού Συλλόγου περιοχής Σταθμού «Φίλων Ο Λαρισαίος» και με σκοπό τη δημιουργία τράπεζας αίματος πραγματοποιείται την Τετάρτη 13 Ιουνίου 2012 από τις 9 το πρωί ως τη 1 μετά το μεσημέρι εθελοντική αιμοδοσία στα γραφεία του Συλλόγου (Ξανθίππης και Παλαιολόγου).
Ευχή των διοργανωτών είναι να υπάρξει μαζική συμμετοχή των μελών, αλλά και φίλων του Συλλόγου, προκειμένου η δραστηριότητα να παρουσιάσει επιτυχία. Πληροφορίες σχετικά με την αιμοδοσία μπορεί να παρέχει ο πρόεδρος του Συλλόγου κ. Ι. Δράκος (τηλέφωνο 6976396765).