Με αφορμή μια ακόμα διακοπή ηλεκτροδότησης σε τμήματα του δημόσιου οδοφωτισμού στην πόλη της Λάρισας, διευκρινίζεται για άλλη μια φορά ότι η ηλεκτροδότηση του συστήματος του οδοφωτισμού ελέγχεται από τον ΔΕΔΔΗΕ, ο οποίος είναι αρμόδιος για την αποκατάσταση της βλάβης. Ο Δήμος Λαρισαίων δεν έχει ευθύνη για τις βλάβες και τις διακοπές ρεύματος σε τόσο μεγάλα τμήματα της πόλης. Ηδη ο ΔΕΔΔΗΕ έχει ενημερωθεί και στελέχη του εργάζονται για την αποκατάσταση του προβλήματος.
Δήμος Λαρισαίων: Διευκρινίσεις για τις βλάβες στο δημόσιο οδοφωτισμό
![](/images/data_new/ANAKOINVSEIS/2022/221108_dimarxeio.jpg)